28 grudnia 2011

Houston, mamy problem...


Przez blogi przetoczyła się swego czasu dyskusja o produkcie biedronkowym. Mam na myśli zmywacz do paznokci.


To i ja dołożę swoje trzy grosze.


Nigdy nie lubiłam malować paznokci. Twierdziłam iż jestem w tym względzie ostatnim łosiem ;) Ale ponieważ zazwyczaj podchodzę do tego typu kwestii ambicjonalnie…


Zaczęłam malować. Jak się okazało – z całkiem niezłym skutkiem.


Jako produkt do zmywania lakieru kupiłam osławiony już zmywacz z Biedronki – szybko radzi sobie z lakierem, nieźle pachnie.


Ale… od jakiegoś czasu zaczęłam mieć problemy z płytką. Paznokcie zaczęły mi się rozdwajać, łamać nie tylko na hm… „białej części”, ale także tak mniej więcej pośrodku!!!


Myślałam iż to może niedobór jakiejś witaminy. Ale nie. Nie mogę mieć kłopotów ze zdrowiem. Mam wyniki wręcz książkowe. Gdyby było inaczej – nie mogłabym robić tego, co robię.


Szukanie trwało dalej, aż na jednym z blogów (nie pamiętam gdzie…) znalazłam recenzję.


I poskładało mi się w całość. Moje problemy z łapkami zaczęły się gdy kupiłam ten zmywacz!

  


Ale z drugiej zaś strony… czy mógłby mieć aż tak potężny wpływ na paznokcie???


Jak myślicie?

6 komentarzy:

 1. Wiele osób chwali ten zmywacz, ale czytałam, ze kilku osobom zniszczył paznokcie. Nie używałam, ale może wypróbuję na sobie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zauważyłam to samo u siebie. Polecam odżywkę Eveline 8in1, u mnie zdziałała cuda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi krzywdy nie zrobił, ale ja maluje paznokcie tak rzadko, że nie miałby nawet okazji coś nabroić. ale faktycznie, sporo osób żaliło się, że niszczy płytkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja myślę, że dłuższe używanie tego typu kosmetyków może doprowadzić do niszczenia płytki... póki co moja isana nie robi mi z tym problemów (choć nieco wysusza) ale nie używam jej też zbyt często.

  używaj olejków. :) a i polecam odżywkę eveline 8in1. fajnie regeneruje, paznokcie są twardsze i nie rozdwajają się!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie używałam. Już od dłuższego czasu jestem wierna jednemu zmywaczowi, Isana a na paznokcie polecam Eweline 8w1 tak jak poprzedniczka. Cena ok 13zł, a na mnie działa lepiej niż osławiony już NailTek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja go używam od dłuższego czasu i u mnie nie wpływa negatywnie na płytkę.

  Co do odżywki 8 w 1 to ja również polecam, u mnie działa już po kilku dniach - raz w miesiącu serwuję paznokciom taką kurację :)

  OdpowiedzUsuń